اصفهان آهن ۱
آهن ملل
ایرانسیل
ایرانسیل موبایل
کد خبر: ۵۱۷۱۸۸
قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی با ۵ طلا، یک نقره و ۲ برنز؛ فقط در ۲ وزن مدال نگرفتیم
تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان از مجموع ۱۰ طلای توزیع شده در تورنمنت رنکینگ‌دار بیشکک، ۵ طلا را از آن خود کرد.
۱۸:۰۳ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
وانانیوز|
- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی جام کوژومکول و ساناتبایف قرقیزستان، روزهای 11 و 12 خردادماه در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد و تیم ایران با کسب 5 مدال طلا، یک مدال نقره و 2 مدال برنز بعنوان قهرمانی دست یافت.

 سه‌گانه شکست مرد یخی از صربستان تا قرقیزستان

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در این رقابت ها توسط سید دانیال سهرابی در وزن 67 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم، علیرضا مهمدی در وزن 82 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم به مدال نقره، مهدی محسن نژاد در وزن 60 کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی این رقابت ها ایران با 175 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم های ازبکستان با 148 و گرجستان با 139 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست مقابل موکاشیف از قزاقستان حاضر نشد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور اول با نتیجه 10 بر صفر لیگیو کائو از چین کشتی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 رضوان آرنوات از رومانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 3 مغلوب اسلام جان بهرام اف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. محسن نژاد در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر آفتاندیل تالایبک اولو از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول،‌ در دور دوم با نتیجه 5 بر 1 داستان ژارلیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه 6 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی در این دیدار با نتیجه 6 بر صفر جیمینگ هان رهتی از چین را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 67 کیلوگرم‌ سید دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه 7 بر 5 ابرار آتابایف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 5 جانی ختسوریانی از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سهرابی در این مرحله با نتیجه 10 بر 2 سلطان آسیتولی از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 2 هوسیتیو از چین را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور نخست با نتیجه 9 بر 3 اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر صفر عادیل خان ساتایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 ویکاس از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 11 بر 1 مغلوب راماز زوئیدزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 77 محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی یونس امره باشار دارنده مدال برنز جهان از ترکیه را شکست داد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله مقابل ریو لیو از چین با نتیجه 4 بر 6 و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر 3 از سد یوری لومادزه از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم علیرضا مهمدی در دور اول با نتیجه 8 بر صفر جیهون اوزدوردیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر 1شامیل باتیروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 1 گلا بولکوادزه از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مُهمَدی در دیدار فینال با نتیجه 7 بر 5 آلپرن بربر از ترکیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم‌ ناصر علیزاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 1 مقابل علی جنگیز دارنده مدال برنز جهان از ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد،‌ از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر آرتور اوماروف از چک را مغلوب کرد وی در‌ دور دوم با نتیجه 3 بر صفر آرتور اوروزبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی بالی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 7 بر 2 مقابل اوزور ژوژوپبکوف از قرقیزستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 3 رستم آساکولوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

دو نماینده کشورمان در دیدار نیمه نهایی به مصاف یکدیگر رفتند که ساروی با نتیجه 7 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ساروی در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر 1 از سد یی مینگ لی از چین گذشت و به مدال طلا دست یافت. بالی نیز در دیدار رده بندی با نتیجه 5 بر 1 مغلوب آرتور اوماروف از چک شد و در جایگاه پنجم ایستاد.
در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 1 عثمان ایل

یریم از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 1 از سد لینگ ژی منگ از چین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با توجوه به عدم حضور آلین الکسیوس چیوراریو از رومانی به دلیل مصدومیت، پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. میرزازاده در دیدار پایانی با نتیجه 2 بر 1 از سد اسکار پینو هیندز دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- مارلان موکاشیف (قزاقستان) 2- اختیار بوتیروف (ازبکستان) 3- امانگالی بکبولاتوف (قرقیزستان) و مانجیت (هند)
60 کیلوگرم: 1- اسلامجان بهرام اف (ازبکستان) 2- نورسلطان بازاربایف (قزاقستان) 3- مهدی محسن نژاد (ایران) و یرنور فیداخمتوف (قزاقستان)
63 کیلوگرم: 1- لری ابولادزه (گرجستان) 2- شرموخامد شریبجانوف (ازبکستان) 3- ایمان محمدی (ایران) و داستان کادیروف (قرقیزستان)
67 کیلوگرم: 1- دانیال سهرابی (ایران) 2- هوسیتیو (چین) 3- لوئیس اورتا سانچز (کوبا) و ابرار آتابایف (ازبکستان)
72 کیلوگرم: 1- راماز زوئیدزه (گرجستان) 2- محمدرضا گرایی (ایران) 3- اوتار ابولادزه (گرجستان) و عبداله علی اف (ازبکستان)
77 کیلوگرم: 1- محمدعلی گرایی (ایران) 2- یوری لومادزه (گرجستان) 3- ریو لیو (چین) و یوکسل ساریجیجک (ترکیه)
82 کیلوگرم: 1- علیرضا مهمدی (ایران) 2- آلپرن بربر (ترکیه) 3- گلا بولکوادزه (گرجستان) و بکسلطان نظربایف (قرقیزستان)
87 کیلوگرم: 1- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) و گورامی ختسوریانی (گرجستان) 3- علی چنگیز (ترکیه) و نورسلطان تورسینوف (قزاقستان)
97 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- یی مینگ لی (چین) 3- آرتور اوماروف (چک) و بک سلطان محموداف (قرقیزستان) 5- مهدی بالی (ایران)
130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- اسکار پینو هیندز (کوبا) 3- عثمان ایلدیریم (ترکیه) و فاتح بوزکورت (ترکیه)

به گزارش تسنیم بدین ترتیب تیم ملی فرنگی ایران تنها در وزن 55 و 87 کیلوگرم صاحب مدال نشد. در وزن اول هرچند پویا دادمرز راهی بیشکک شده بود، اما به دلیل بیماری در مسابقات شرکت نکرد. ناصر علیزاده هم با قبول شکست مقابل علی چنگیز که در این رقابت‌ها در نهایت به مقام سومی رسید، از دور رقابت‌ها حذف شد.

انتهای پیام/

سلام پرواز
سلام پرواز ۲
برچسب ها: کشتی
ارسال نظر
تبلیغات
رپرتاژ تریبون
جدیدترین اخبار
دیگران چه می‌خوانند؟
پرطرفدارترین